יום ד', כח’ בתשרי תשע”ח
    ראשי  |  אגף נוער וצעירים  |  צוות צעיראשון  |  תנועות ומוסדות נוער בראשון לציון  |  מדור חיילים  |  תחום צעירים  |  צור קשר  

תגובות: 0
צפיות: 0
מדור חיילים

תגובות: 0
צפיות: 0
 
 
 
 
דן פנחס בן 16, תלמיד כיתה י' במגמה מדעית תיכון מקיף ו יגאל אלון, פעיל כ-3.5 שנים במרכז הנוער נוערנט ראשון לציון ומתנדב כחצי שנה במסגרת מד"א ראשון לציון. בר אלמוג בן 15 וחצי, תלמיד כיתה י' במגמת טכ"מ (טכנולוגית מידע) פעיל כ-3.5 שנים במרכז הנוער נוערנט ראשון לציון ומתנדב כחצי שנה במסגרת מד"א ראשון לציון.

דן פנחס בן 16, תלמיד כיתה י' במגמה מדעית תיכון מקיף ו יגאל אלון, פעיל כ-3.5 שנים במרכז הנוער נוערנט ראשון לציון ומתנדב כחצי שנה במסגרת מד"א ראשון לציון. בר אלמוג בן 15 וחצי, תלמיד כיתה י' במגמת טכ"מ (טכנולוגית מידע) פעיל כ-3.5 שנים במרכז הנוער נוערנט ראשון לציון ומתנדב כחצי שנה במסגרת מד"א ראשון לציון. איך התחלתם להתנדב במד"א? דן: בכיתה ח' הציעו לי להשתתף בקורס "עזרה ראשונה והצלת חיי אדם" במסגרת פעילות של מרכז הנוערנט והבנתי שאני מתחבר לתכני הקורס ורוצה להתמקצע בזה יותר. הצבתי לעצמי מטרה שכשאגיע לגיל המתאים אתנדב במד"א. בר:אחותי הגדולה התנדבה במשך המון שנים במד"א. היא גדלה שם ומשכה אותי ללמוד את הנושא. במהלך כיתה ח' כשנפתח קורס עזרה ראשונה במרכז הנוערנט נרשמתי ונהניתי. במהלך חודש אוגוסט 2013, בסיום כיתה ט' התחלתי להתנדב במד"א ומאז אני שם. מה לומדים בקורס מד"א? בר: לומדים על מערכות הדם, כלי הדם, מצבים וסיטואציות מן השטח, עזרה ראשונה, מחלות מסכנות חיים, פציעות, כוויות, איבוד הכרה, פגיעות מבע"ח וכל דבר שקשור לעזרה שהחולה יקבל טרם הגעתו לבית החולים. האם הגעתם עם רקע מסוים? כן, שנינו הגענו עם הרקע של קורס עזרה ראשונה והצלת חיי אדם שהתקיים בנוערנט, אנו בעלי תעודת מגיש עזרה ראשונה כבר מכיתה ח' וזה עזר וסייע מאוד במהלך ראיונות הקבלה וקורס מד"א. כמה שעות בשבוע אתם מתנדב? בין 8 ל-16 שעות שבועיות בממוצע. מה אתה עושה במסגרת ההתנדבות? עולים על אמבולנסים, מסייעים לחובשים, מבצעים מדדים בשטח, מתנדבים בבנק הדם, מאבטחים רפואית אירועים ועוד... ספרו על אירוע משמעותי שהייתם עדים לו במהלך ההתנדבות במד"א? בר: במהלך אחת המשמרות קיבלנו קריאה של אישה מבוגרת עם דום לב, כשהגענו למקום האירוע הבנו שהיא חולה במחלת הסרטן ושגידולים חוסמים לה את דרכי הנשימה ולכן לא היינו מסוגלים להנשים אותה באמצעות המסכה. הנשמנו אותה באמצעים אחרים והצלנו את חייה. דן: הגענו לאישה עם כאבים עזים בחזה. בדקנו אותה ובמהלך הדרך לאמבולנס מצבה התדרדר ולא הצליחה לבצע פקודות. חברנו לניידת טיפול נמרץ שפינו אותה לבית החולים להמשך טיפול. מה אתם לומדים במהלך ההתנדבות שלכם במד"א על החיים ועל ערך ההתנדבות? דן: אין לקחת את החיים כמובן מאליו. כל שנייה חשובה בהצלת חיי אדם. איך אתם מתמודדים עם העומס הלימודי בשילוב עם התנדבותכם במסגרת מד"א והנוערנט? אנו לוקחים את המדים של מד"א עימנו לבית הספר. מיד עם סיום הלימודים אנו עולים על המדים ויוצאים לתחנה. הפעילויות במד"א ובמרכז הנוערנט מעשירות אותנו ואנו נהנים לקחת בהן חלק למרות העומס הלימודי. לסיכום, יש לך מסר לומר לאנשים שחושבים להתחיל להתנדב במד"א? בר: תתנדבו, זה כיף ! דן: תתנדבו, זה מאתגר, מספק ומעניק כלים משמעותיים לחיים.